بیانیه پایانی همایش96

«به نام ایزد یکتا»

بیانیه پایانی “نخستین همایش بین المللی چشم انداز توسعه روابط ایران و چین با محوریت گردشگری و تجارت ”

دو کشور ایران و چین به عنوان دو تمدن تاریخی تاثیرگذار در قاره آسیا و جهان، همواره روابطی دیرینه ، به بلندای تاریخ جاده ابریشم داشته اند. گردشگری و رفت و آمد مردمان دو کشور همواره در کمال دوستی و مودت از نظر فرهنگی،اقتصادی و تجاری با پیشینه ای مستحکم از بعد سیاسی ادامه داشته است. رهبران دو کشور با دقت و تیزبینی از مناسبات دوستانه و راهبردی دو کشور حمایت و حراست کرده اند و رفت و آمدهای دیپلماتیک میان مقامات طراز اول بدون وقفه ادامه داشته است.
این مناسبات دیرینه نیازمند روزآمد کردن و تقویت شناخت مردمان دو کشوراست و این مهم، در گرو گردش اطلاعات مستقیم بین دو ملت و تقویت شناخت کارآفرینان برای درک بهتر ظرفیت های دو طرف و در قالب راه ابریشم نوین است. با توجه به تاکید وزیر محترم گردشگری چین در پیام به این همایش و سخنان دبیرکل محترم اتاق تهران و رئیس انجمن دوستی و سفیر محترم چین و مقامات دیگر، برگزاری این نشست ها تاثیر ارزشمندی بر توسعه همکاری ها خواهد داشت.
براین اساس:
1- همانگونه که در این همایش مطرح شد، تقویت گردشگری، بویژه گردشگری تخصصی و حرفه ای می تواند زمینه ساز گسترش مناسبات همه جانبه تهران و پکن قلمداد شود.
2- برگزارکنندگان همایش اعتقاد دارند، به منظور شکوفاسازی استعدادها، قابلیتها و ظرفیت های دو طرف و ارتقای جایگاه دو کشور، با هدف تقویت شناخت و گردش روان و مستقیم اطلاعات میان مردم،با حمایت سازمانهای گردشگری دو کشور، این همایش هر ساله در دو کشور برگزار شود.
3- حمایت انجمن های دوستی دو کشورو سفارت جمهوری خلق چین در ایران و همچنین بخش های تجاری وفرهنگی و سازمانهای تخصصی گردشگری مربوطه وحامیان معنوی این همایش، زمینه ساز توفیق دراین مسیر خواهد بود.
4- برگزارکنندگان همایش معتقدند توسعه گردشگری، مستلزم تربیت و آموزش نیروهای متخصص، در سطوح عالی در حوزه گردشگری است. بدین منظور حمایت از جوانان دانش آموخته و تخصیص تسهیلات و اعتبارات دو طرف در قالب طرحهای کار آفرینی، اشتغال زایی و بازاریابی گردشگری می تواند به توانمند سازی آژانس های دو کشورکمک نماید.
5- بکارگیری دانش نوین برای توسعه تسهیلات و تقویت فناوری اطلاعات (IT) و زیر ساختهای ارتباطی جهت پیوند سایتها و اماکن گردشگری دو کشوردر جذب گردشگر و خدمت بهتر به آنان مفید خواهد بود.
6- برگزار کنندگان این همایش به منظور تثبیت و تداوم این دستاورد مهم، دبیرخانه دایمی همایش را تشکیل خواهند داد و می کوشند که نشست های موثر گردشگری، هرساله یکبار در ایران و یکبار در چین برگزار شود.
و السلام

Previous Article
Next Article

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *