سخن دبیر اجرایی 8

تمدن، اقتصاد، همکاری و داد وستد از عوامل مهم شکل گیری جاده ابریشم بوده است. داد و ستد به عنوان عنصری مولد در میان کشورها ، باعث نزدیکی و تعامل بیشتر فرهنگی و تجاری آنان بوده است. در پی این داد و ستد ها، سفر تجار و بازرگانان به ایران و چین انجام شده است.
امروزه پس از گذشت قرن ها از فعالیت این جاده ی استراتژیک، با مطرح شدن موضوع یک جاده یک کمربند و شاخص بالای رشد اقتصادی چین و همچنین آمار بالای خروج گردشگران چینی از کشور، ما نیز ناگزیر باید همانند جهان توسعه یافته به روابط بی مرز نزدیک شویم و با ارتقای زیر ساخت های فرهنگی و اجتماعی در صنعت گردشگری میهن عزیزمان در زمینه جذب گردشگران چینی تمرکز ویژه ای بر این دسته از بازار نوظهور که به واسطه شرایط اقتصادی مطلوب از قابلیت بسیار بالایی در گسیل داشتن گردشگران خود به کشورهای مختلف دارند داشته باشیم. در سال های اخیر ایران نیز نیم نگاهی به سهم خواهی از این بازار بزرگ را داشته است و در تلاش است به جز روابط اقتصادی، روابط گردشگری خود را با چین گسترش دهد اما بازار گردشگر خروجی چین همانقدر که عظیم است چالش هایی نیز دارد.
ما فعالان ایرانی، با استعانت از کلام مقام معظم رهبری در خصوص اشتغال در اقتصاد مقاومتی بر آن شدیم با برگزاری همایش با عنوان ” چشم انداز توسعه روابط گردشگری ایران و چین با محوریت گردشگری و تجارت″ با همکاری سازمان ها و ارگان های دولتی و خصوصی متولی در امر گردشگری، گامی موثر در پیشبرد اهداف صنعت گردشگری ایران زمین برداشته باشیم.
هدف اصلی این همایش تبیین زیر ساخت های فرهنگی اجتماعی و بررسی شناخت روحیات و آشنایی با الگوهای رفتاری ایرانیان در تعامل با چینیان جهت رسیدن به راهکارهای علمی و عملی مناسبی در جهت تقویت گردشگری عمومی و تخصصی و نیل به اهداف گردشگری پایدار بوده و شرکت کنندگان ضمن نگاهی عمیق تر به بازار گردشگری خروجی چین، با فرصت ها و چالش ها و الزامات معطوف به این مسئله به صورت تخصصی آشنا شدند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *